Historia Hufca Lubliniec

Harcerstwo to nie jest coś, co się umie, ale to jest coś czym się jest.

enfrdeitptrues

Komisja Historyczna Hufca Lubliniec

Wystawka poświęcona budowie HST latem 1967r.

Podczas imprezy "Patriotyczny Lubliniec oddaj hołd Powstańcom Warszawskim", która odbyła się 1 sierpnia 2017r. można było zwiedzić wystawkę poświęconą budowie Harcerskiej Stanicy Turystycznej Hufca Lubliniec w Kokotku, która rozpoczęła się 50 lat temu z inicjatywy druha Mariana Ożarowskiego, w lipcu 1967r. Zwiedzający wystawę mogli obejrzeć zdjęcia z tych dwóch bardzo gorących i pracowitych miesięcy, 

wystawa2017tgyh78
wystawa2017tgyh782

a także posłuchać wspomnień instruktorów harcerskich: druha Karola Wengera (ówczesnego obozowego) oraz druha Bogdana Wolińskiego (instruktora programowego).

budowaosrodka2017tyhu

Czas podczas zwiedzania umilały piosenki harcerskie, które odtwarzane były na równolatku Ośrodka Harcerskiego - adapterze Bambino:) Dziękujemy wszystkim zwiedzającym za miłe słowa i dzielenie się swoimi wspomnieniami:)

Kliknij poniżej by obejrzeć galerię zdjęć
wystawa2017tgyh7823