Historia Hufca Lubliniec

Harcerstwo to nie jest coś, co się umie, ale to jest coś czym się jest.

enfrdeitptrues

Komisja Historyczna Hufca Lubliniec

Wrześniowe spotkanie Komisji Historycznej Hufca

Podczas wrześniowego spotkania Komisji Historycznej Hufca im. druhny Krystyny Rożniewskiej, nie zabrakło wielu ciepłych i przyjemnych wspomnień:) Po raz pierwszy pojawiła się też gitara - i piosenki harcerskie, oraz postanowienie stworzenia międzypokoleniowego śpiewnika harcerskiego:)

komisjhistoryczna2017tghy345

Komisja miała także przyjemność spotkać się z druhem Andrzejem Rożniewskim. Podczas spotkania został zaktualizowany plan na obecny rok, oraz przedstawiony na rok kolejny. Najważniejszymi zadaniami jakie stoją przed KKH są bez wątpienia wyzwania związane z publikacją historii naszego Hufca na łamach "Ziemi Lublinieckiej", organizacja II Lublinieckiej Nocy Muzeów w maju 2018r. oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej harcerzom i harcerkom naszego Hufca, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, na Placu Golasia, również w maju 2018r.

komisjhistoryczna2017tghy3452