Historia Hufca Lubliniec

Harcerstwo to nie jest coś, co się umie, ale to jest coś czym się jest.

enfrdeitptrues

Komisja Historyczna Hufca Lubliniec

Odsłonięcie tablicy poświęconej żołnierzom 74GPP

7 grudnia, po ponad półrocznych staraniach między innymi naszej Komisji Historycznej Hufca Lubliniec im. druhny Krystyny Rożniewskiej, odsłonięto na Placu Golasia, tablicę poświęconą żołnierzom 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty.

tablicaposwiecenie2017ty

Bardzo się z tego faktu cieszę:) Mam nadzieję, że miejsce to, po odsłonięciu dwóch kolejnych tablic, stanie się - Miejscem Pamięci wszystkich tych, powstańców, żołnierzy oraz harcerzy, którzy walczyli o to, by nasza mała ojczyzna - Lubliniec - był Polski i zapłacili za to najwyższą cenę, jaką jest życie.

tablicaposwiecenie2017ty2

Cześć ich pamięci...

tablicaposwiecenie2017ty234