"Kocham Kokotek" 2018

Od 18 maja do 22 czerwca 2018r. miała miejsce, największa jak do tej pory w historii polskiego harcerstwa, akcja crowdfundingowa "Kocham Kokotek - Wspieram Kokotek".

wspieramko.kotek2018

Jej efektem było zebranie 24850 zł na nowe namioty dla harcerzy naszego Hufca, a dokładnie - 5 namiotów, 30 łóżek polowych, 30 materacy, 60 kocy, 15 drewnianych podestów, 10 regałów.

Zakupione namioty pojadą z naszymi harcerzami na ZLOT ZHP do Gdańska.

zlotgdansk2018uju

Pomysłodawcą akcji - był Jakub Mann, były instruktor Hufca, którego wsparli: Piotr Widera, Mariusz Maciów, Bartek Zbączyniak, Karolina Widera, Przemek Kasztelaniec, Tomasz Stchlerowski, Angelo Korzekwa, Martyna Mann oraz harcerze, harcerki oraz zuchy Hufca Lubliniec.

wspieramko.kotek20182

Wśród firm wspierających akcję znaleźli się:
Fundacja Przedsiębiorczości PL - Projekt Biznesowy
Fly4you
Shooters Factory Tomek Kwintal
Neotherm
Sieć Szkół Językowych "Naczyńscy"
ELHAND Transformatory Sp. z.o.o
Globtrans Radosław Gabiga
Ksylotech
BACKER
OTTIMO Systems
Integra Sp.z o.o
VEMAC
Piekarnia Cukiernia Łubowski
Wakan - Centrum Ubezpieczeń
ARCOM Adam Rurański
Centrum Medyczne Veno-Med

Medialnie akcję wsparły:
Dziennik Zachodni
Portal Lubliniec.Info

Informacja o akcji ukazała się na wielu portalach internetowych, gazetach lokalnych oraz na antenie telewizji TVN24, a także TVP3.

wspieramko.kotek201823

W związku z akcją udało się przeprowadzić szereg wywiadów, podczas któych byli, lub aktualni harcerze i instruktorzy opowiadali o swojej przygodzie z Ośrodkiem Harcerskim w Kokotku.

Wywiad z druhem Krzysztofem Zbączyniakiem

Wywiad z druhem Bogusiem Widerą

Wywiad z druhami: Henrykiem i Markiem Budzyńskimi

Wywiad z druhem Jerzym Ożarowskim

Wywiad z druhem Gabrielem Podbiołem

Wywiad z druhną Joanna Chyrą

Wywiad z druhem Olkiem Ożarowskim

Wywiad z druhą Anną Świątczak

Inną inicjatywą towarzyszącą akcji - były zdjęcia zrobione z napisem "Kocham Kokotek - Wspieram Kokotek" w różnych stronach Polski i całego świata:)

Kartki Kocham Kokotek2

Akcja wypromowała oryginalne logo Kokotkowe:)

logokokotek2018uhyhawsw

Dla wszystkich którzy wsparli projekt - organizatorzy akcji przygotowali specjalne gadżety: długopisy, butony oraz koszulki.

Kartki Kocham Kokotek23

Na potrzeby akcji "Kocham Kokotek" - został stworzony filmik, w którym druh Angelo - opowiada o tym jak nasi harcerze rozbijają namioty:)

Tempo i przebieg akcji - zaskoczył nawet samych organizatorów. Początkowo akcja miała na celu ufundowanie 2 namiotów z wyposażeniem. Ostatniego dnia okazało się, że pieniążków starczy na kolejne 3:) Jeszcze raz wszystkim ofiarodawcom i sponsorom bardzo dziękujemy. Te 5 namiotów na pewno w znaczący sposób podniesie konfort wypoczynku na naszej Stanicy. Akcja pokazała także - że jeżeli się chce i ma się życzliwych ludzi wokół siębie - nie ma rzeczy niemożliwych.

Na podstawie: