Drużyna Drużynowych

W listopadzie 2018r. komendat Hufca ZHP Lubliniec - druh hm. Mariusz Maciów po raz pierwszy zorganizował dla drużynowych działających w naszym Hufcu - wspólny wyjazd integracyjny do Zakopanego.

wyjazdzakopane2019rfrfra

Wyjazd ten miał na celu integrację instruktorów, poznanie przez nich nowych i ciekawych miejsc, często związanych z harcerstwem, a także jak to sami napisali: "odbyliśmy bardzo ważne rozmowy przy cieple kominka. Wiele ustaliliśmy, dowiedzieliśmy się o sobie wzajemnie, ale jeszcze więcej mamy zamiar zrealizować".

wyjazdzakopane2019rfrfra2a
wyjazdzakopane2019rfrfra3

Kolejny wyjazdowe spotkanie Drużyny Drużynowych miało miejsce 10-12 maja 2019r. Instruktorzy pojechali do Karpacza. Był to czas integracji, rozmów, podziękowań i ładowania baterii. Nie zabrakło również wyzwań, uczestnicy zdobyli Śnieżkę, czyli najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów!

biwakdruynowych19aab

Podczas całego wyjazdu, krok w krok na szlaku grupie naszych drużynowych towarzyszył druh komendant Mariusz Maciów.

biwakdruynowych19aab

Pod koniec listopada 2019r. drużyna drużynowych, wraz z komendantem i druhną skarbnik  - Karoliną Widerą, wyjechała do Lublina,

lub9in2019rrr2aasa

gdzie ponad 100 lat temu - na zjeździe zjednoczeniowym, w dniach 1 i 2 listopada 1918r. powstał Związek Harcerstwa Polskiego.

lub9in2019rrr2aasa2a

Nasi instruktorzy odwiedzili wiele miejsc związanych z historią naszej organizacji, a także piękne zabytki Lublina. We wspólnych spacerach nie przeszkadzał nawet deszcz.

lub9in2019rrr2aasa2

Po przerwie związanej z covidem, w kwietniu 2022r. Drużyna Druynowych znów wyruszała na harcerski szlak. Ich celem były Tatry, a konkretnie Bukowina Tatrzańska.

bukowinatatrzdru2022a
bukowinatatrzdru2022
bukowinatatrzdru2022ad

Październik 2022, tym razem celem biwaku Drużyny Drużynowych zostaje Poznań.

poznan2023druzyna1

Jedną z atrakcji, było niewątpliwie poznanie receptury rogala marcińskiego i jego własnoręczne wykonanie.

poznan2023druzyna1a

W kwietniu 2023r. Drużyna Drużynowych wraz z komendantem, druhem Mariuszem wybrała się do Harcerskiego Ośrodka Wodnego w Poraju, by spróbować swoich sił na wodzie:)

porajdruzyna20234

I być może, by zarazić się kolejną pasją, jaką jest żeglarstwo, a w której nasz Hufiec ma piękne tradycje.

porajdruzyna20234a