Historia Hufca Lubliniec

Harcerstwo to nie jest coś, co się umie, ale to jest coś czym się jest.

Drużyna Drużynowych

W 1957r. na jednej z pierwszych zbiórek odrodzonego po kilkuletniej przerwie Hufca ZHP Lubliniec powstała Drużyna Drużynowych - jako platforma szkolenia i wymiany doświadczeń pomiędzy drużynowymi z Hufca Lubliniec. Szefostwo nad nią z ramienia KH objął nad nią druh Zeznon Zbączyniak. Niestety niewiele wiemy o tej Drużynie, nie znamy też momenty w którym zakończyła ona swoją działaność - czyli spotkania.

W listopadzie 2018r. komendat Hufca ZHP Lubliniec - druh hm. Mariusz Maciów postanowił reaktywować pomysł i zorganizował dla drużynowych działających w naszym Hufcu - wspólny wyjazd integracyjny do Zakopanego.

wyjazdzakopane2019rfrfra 

Wyjazd ten miał na celu integrację instruktorów, poznanie przez nich nowych i ciekawych miejsc, często związanych z harcerstwem, a także jak to sami napisali: "odbyliśmy bardzo ważne rozmowy przy cieple kominka. Wiele ustaliliśmy, dowiedzieliśmy się o sobie wzajemnie, ale jeszcze więcej mamy zamiar zrealizować".

wyjazdzakopane2019rfrfra2a
wyjazdzakopane2019rfrfra3

Kolejny wyjazdowe spotkanie Drużyny Drużynowych miało miejsce 10-12 maja 2019r. Instruktorzy pojechali do Karpacza. Był to czas integracji, rozmów, podziękowań i ładowania baterii. Nie zabrakło również wyzwań, uczestnicy zdobyli Śnieżkę, czyli najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów!

biwakdruynowych19aab

Podczas całego wyjazdu, krok w krok na szlaku grupie naszych drużynowych towarzyszył druh komendant Mariusz Maciów.

biwakdruynowych19aab

Pod koniec listopada 2019r. drużyna drużynowych, wraz z komendantem i druhną skarbnik  - Karoliną Widerą, wyjechała do Lublina,

lub9in2019rrr2aasa

gdzie ponad 100 lat temu - na zjeździe zjednoczeniowym, w dniach 1 i 2 listopada 1918r. powstał Związek Harcerstwa Polskiego.

lub9in2019rrr2aasa2a

Nasi instruktorzy odwiedzili wiele miejsc związanych z historią naszej organizacji, a także piękne zabytki Lublina. We wspólnych spacerach nie przeszkadzał nawet deszcz.

lub9in2019rrr2aasa2

Po przerwie związanej z covidem, w kwietniu 2022r. Drużyna Druynowych znów wyruszała na harcerski szlak. Ich celem były Tatry, a konkretnie Bukowina Tatrzańska.

bukowinatatrzdru2022a
bukowinatatrzdru2022
bukowinatatrzdru2022ad

Październik 2022, tym razem celem biwaku Drużyny Drużynowych zostaje Poznań. 

poznan2023druzyna1

Jedną z atrakcji, było niewątpliwie poznanie receptury rogala marcińskiego i jego własnoręczne wykonanie.

poznan2023druzyna1a

W kwietniu 2023r. Drużyna Drużynowych wraz z komendantem, druhem Mariuszem wybrała się do Harcerskiego Ośrodka Wodnego w Poraju, by spróbować swoich sił na wodzie:)

porajdruzyna20234

I być może, by zarazić się kolejną pasją, jaką jest żeglarstwo, a w której nasz Hufiec ma piękne tradycje.

porajdruzyna20234a

Na kolejne spotkanie DD trzeba było czekać prawie rok, bowiem kolejny jej biwak odbył się 26-28 kwietnia 2024r. i podobnie jak w kwietniu 2023r. jego celem był Harcerski Ośrodek Wodny w Poraju. 

poraj2024a
poraj2024a7

Zresztą oddajmy głos komendantowi druhowi Mariuszowi, który tak wspomina ten wyjazd: "Dzień pierwszy był na dojazd do Harcerskiego Ośrodka Wodnego w Poraju i na nocne rozmowy o bieżącej działalności hufca i drużyn. W sobotę rano wyruszyliśmy Jurajską Przygodę, gdzie poznaliśmy uroki gminy Żarki i okoliczne atrakcje, zwiedzaliśmy Stary Młyn, jeździliśmy samochodem terenowym po Jurze a na koniec odwiedziliśmy papugranię.

poraj2024a7n
poraj2024a7n7

Po powrocie do ośrodka i pysznym obiedzie udaliśmy się jak rok temu na festiwal żeglarski, gdzie jedną z gwiazd była zeszłoroczna laureatka i nasz drużynowa Hania Kowol, a wieczór była już tylko do śpiewania i ćwiczenia nowych piosenek, nie zabrakło oczywiście w między czasie gier planszowych. W niedziele po śniadaniu związaliśmy wspólny krąg i wróciliśmy z głowami pełnymi pomysłów do domów. Następny Biwak już na jesień a w czerwcu pierwsza zbiórka Ferajny Przybocznych."


poraj2024a7nnporaj2024a7nnnBiwak Drużyny Drużynowych w kwietniu 2024r.