Festiwal Kultury Zuchowej "Wesołek" 2019-2020

23 marca 2019r. - 27 Gromada Zuchowa "Legendarne Smoki" - wzięła udział w Festiwalu Kultury Zuchowej "Wesołek", który zorganizował Referat Zuchowy Chorągwi Śląskiej ZHP. Motywem przewodnim Festiwalu były - "Losmiczne podróże- małe i duże". Zaś w konkursie wzięło udział 21 Gromad.

wesolek2019rfrtt

Tak tą przygodę wspomina druhna Wiktoria Machoń (drużynowa Gromady): "Po wielu próbach i przygotowaniach, 23 marca większość zuchów z naszej gromady pojechało na swoją pierwszą wyprawę poza Lubliniec. Udaliśmy się do Chorzowskiego Centrum Kultury na Festiwal Kultury Zuchowej "Wesołek".

weolek12029as

W tym roku tematyka była naprawdę świetna i można było do niej dużo wymyślić, nazywała się "kosmiczne podróże" prawda, że brzmi fantastycznie? Nasza gromada wystąpiła w kategorii "Taniec z gwiazdami". Przygotowaliśmy piękny układ do muzyki ze znanego wszystkim cyklu "Gwiezdne Wojny".

weolek12029as2a3a2a
weolek12029as2a3a2a3
weolek12029as2a3a2a3a

Nasze zuchy wcieliły się w postacie planet(które samodzielnie wycinały oraz malowały) i gwiazdki, a kadra w kosmonautów, oraz rycerzy jedi z filmu. Poszło nam odlotowo! Wszyscy pokazaliśmy, że stać nas na dużo! oraz, że jesteśmy pracowici i odważni. Oczywiście podziwialiśmy też występy innych gromad w różnych kategoriach: "Odlotowe melodie" i "Wyprawa w kosmos". Wszyscy wyszli genialnie!

weolek12029as2a
weolek12029as2a3a2

Po krótkiej przerwie na jedzonko i wyjście na dwór obejrzeliśmy pokaz naukowców, podczas którego prezentowali sztuczki z suchym lodem! To było naprawdę ciekawe! Po występie przyszedł czas na rozdanie nagród oraz zakończenie. I... nasza gromada zajęła III miejsce! Byłyśmy z naszych zuchów bardzo dume i mamy nadzieję, że za rok tu wrócimy".

wesolek2019rfrtt8

A tak ten czas wspomina druhna Emilka Krawczyk: "Byliśmy dumni, że jedziemy na Wesołka, ponieważ przecieraliśmy nowe szlaki. Pojechaliśmy tam jako pierwsza w historii Gromada z naszego Hufca i mimo niepewności czy damy radę, okazało się, że bardzo dużo gromad bierze udział w takich przedsięwzięciach. Dobrze bylo spotkać inne gromady, zobaczyć ich totemy, zwyczaje, chusty. Zuchy miały też okazję przypatrzec się innym zuchom, nauczyć nowych pląsów i okrzyków. Każdy był podekscytowany przed występem na scenie i starał się wypaść jak najlepiej. Na koniec roku, Wesołek był jednym z najlepiej wspominanych wydarzeń gromadowych. Po sukcesie Wesołka nasza gromada na dobre zaczęła wyjazdy na różne rajdy i wydarzenia, aby móc na nowo spotykać się z innymi gromadami."

Jak się okazało, rok później (w 2020r) lublinieckie zuchy znów się pojawiły na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury. Tym razem Festiwal odbył się pod hasłem: "Paleta kolorów wyobraźni".

wesolek2019rfrtt2

O udziale Mistrzowskiej 27 Gromady Zuchowej "Legendarne Smoki" w Festiwalu "Wesołek" - wspomina druhna Emilia Krawczyk (przyboczna): "Wesołek w roku 2020 odbył się w nietypowy dzień - ponieważ 29 lutego. Przypada wtedy Dzień Zucha. To wtedy - raz na cztery lata, zuch jest pępkiem świata, tak śpiewaliśmy ze wszystkimi podczas tegorocznego Festiwalu. Tym razem tematem przewodnim były kolory. Wzięliśmy udział w dwóch konkurencjach. Zaśpiewaliśmy piosenkę "Chodź, pomaluj mój świat" przy akompaniamencie własnoręcznie zrobionych instrumentów oraz zatańczyliśmy układ taneczny z klanzą.

wesolek2019rfrtt8k
wesolek2019rfrtt8k2
wesolek2019rfrtt8k2a2aa28

W tym roku zdobyliśmy tylko wyróżnienie, ale to również ucieszylo nasze zuchy!

wesolek2019rfrtt8k2a2aa2

Oprócz tego zachwycił je pokaz świateł (Nam Tara Fireshow) - dwóch aktorów w ciemności tańczylo z różnego rodzaju światłami, które zmieniały kolory, a nawet tworzyły napisy. Na sali rozlegały się same "ochy" i "achy".

wesolek2019rfrtt8k2a2aa28a

Na sam koniec, z okazji imienin zucha, został wprowadzony wielki tort że świeczkami! Każdy mógł się poczęstować.

wesolek2019rfrtt8k2a2aa

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, z zamiarem powrócenia tam również za rok, wsiedliśmy do autobusu, gdzie zobaczyliśmy nasze nagrody i zdjęcia, które zrobiliśmy sobie w zabawnej fotobudce."

wesolek2019rfrtt8k2a2a

wesolek2019rfrtt8k2a wesolek2019rfrtt8k2a2aa28a3