Kuźnica Brzeźnicka 2018

W 1964r. i 1966r. harcerze i harcerki Hufca ZHP Lubliniec wyjechali na obóz do Kuźnicy Brzeźnickiej.

12kuznicabrzeznicak1964asas
Obóz Hufca Lubliniec w Kuźnicy Brzeźnickiej w 1966r.

12kuznicabrzeznicak1964asas2
12kuznicabrzeznicak1964asas23
Obóz Hufca Lubliniec w Kuźnicy Brzeźnickiej w 1966r.

Podczas drugiego obozu w 1966r. naszych harcerzy odwiedził druh Gerard Zorawik, ówczesny komendant Hufca Ruda Śląska. Lokalizacja i miejsce tak bardzo mu się spodobało, że postanowił założyć w tym miejscu Ośrodek Obozowo-Biwakowy Hufca Ruda Śląska. I tak od 1966r. pieczę nad tym miejscem sprawują rudzcy harcerze:) W 2016r. Baza świętowała swoje 50-lecie.

W 1967r. rozpoczęła się budowa Harcerskiej Stanicy Turystycznej w Kokotku, co spowodowało, że kolejne harcerskie obozy Hufca Lubliniec odbywały się przeważnie w Kokotku. W lipcu 2018r. po 52 latach, po raz trzeci w swojej historii, Kuźnica Brzeźnicka gościła harcerzy i harcerki z naszego Hufca, a dokładnie z 3 Szczepu "Feniks" z Olesna.

12kuznicabrzeznicak1964asas2018
Obóz III Szczepu "Feniks" w Kuźnicy Brzeźnickiej w 2018r.

A tak pobyt w Kuźnicy opisała druhna pwd. Zuzanna Tiffert:

"7 dnia lipca 2018 roku rozpoczęła się letnia przygoda harcerzy z 3 Szczepu "Feniks" z Olesna. W tym roku obozowali w Ośrodku Harcerskim Hufca Ruda Śląska w Kuźnicy.

obzzolesno2018dede
obzzolesno2018dede22
obzzolesno2018dede222

W ciągu dziesięciu dni wydarzyło się naprawdę wiele. Tematem przewodnim była "Kraina Krzywego Zwierciadła". Na zajęciach z nim związanych harcerze poznali historię Boga tej Krainy, któremu to jeden z jego zaufanych pomocników skradł głos. Uczestnicy musieli spotykać się z podejrzanymi czterema pomocnikami, poznawać ich, uczyć się od nich i bacznie obserwować ich zachowanie i zwyczaje. W ten sposób udało im się zdemaskować zdrajcę! Za nami wiele wyzwań, wspaniała wycieczka do Parku Trampolin w Łodzi, ogniska, śpiew, gry terenowe, konkurs talentów, zdobyte sprawności, otwarte próby na stopnie, śluby obozowe, olimpiady sportowe, pląsy.  Mamy nadzieję, że w naszych sercach na długo pozostaną zawarte tam przyjaźnie, nocne rozmowy, żarty, uśmiechy i wspomnienia."

obzzolesno2018dede222q
obzzolesno2018dede222qa
obzzolesno2018dede222qaaa

Być może jeszcze kiedyś nasi harcerze odwiedzą to wspaniałe miejsce, które na kolejne spotkanie z Nami nie bedzie musiało czekać aż półwiecze:). Tymczasem, przy innym ogniu w inną noc...