Słoneczka

Pod koniec czerwca 1986r. Ośrodek Harcerski Hufca Lubliniec w Kokotku odwiedzić miał ówczesny Naczelnik ZHP - hm. Ryszard Wosiński. Oficjalne spotkanie z Naczelnikiem - miało się odbyć w jadalni, która pełniła wówczas także funkcję świetlicy.

Z tej okazji, podczas "kwaterki" - na ścianach jadalni - powstało 5 malowideł ściennych - przedstawiających słoneczko - symbol zuchowy, podczas różnych zajęć obozowych. Jak się udało mi się ustalić w pracach nad nimi brali między innymi: Janina Lisiak (która wykonała rysunki), a także Dariusz Myrcik - który je malował.

sloneczka19861
sloneczka198612
Spotkanie z Naczelnikiem ZHP w Kokotku w 1986r.
na ścianach jadalni widoczne słoneczka

Niestety kilka lat później zostały one zamalowane. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie - pewne jest, że 10 lat później w 1996r. już ich nie było:( W 2020r. dzięki druhnie Paulinie Kędzi - udało się w formie cyfrowej je odtworzyć, a nawet uzupełnić o dwa kolejne.

sloneczko1asloneczko1a2

sloneczko1a2asloneczko1a2a2

sloneczko1a2a2asloneczko1a2a2a2

Słoneczka odtworzone przez druhnę Paulinę