Harcerska Akcja Letnia - Kokotek 2011

Harcerska Akcja Letnia "Kokotek 2011"

Tegoroczna HAL odbyła się w naszym ośrodku przy wtórze harcerskich piosenek i wspaniałych zabaw. Uczestnicy, mimo zmieniającej się aury, potrafili realizować programy swoich kolonii zuchowych i obozów harcerskich. Instruktorzy i harcerze starsi Hufca ZHP Lubliniec przygotowali własnymi siłami cały ośrodek i basen na przyjęcie gości. Gościliśmy: drużyny pożarnicze, zuchy i skautów z Royal Rangers Polska oraz zuchy i harcerzy z Hufców ZHP Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Bytom, Czerwionka - Leszczyny. Nasz hufiec również zorganizował obóz harcerski i kolonię zuchową, w których uczestniczyli członkowie wszystkich szczepów "Millenium", Zielona Ósemka", "Feniks". Swoje umiejętności taneczno - wokalne doskonalił Harcerski Zespół Artystyczny "Słoneczni". Wszystkim, którzy skorzystali z naszej oferty serdecznie dziękujemy i liczymy na kolejne harcerskie spotkania przy ogniskach. Tych, którzy nie skorzystali z pobytu w naszym ośrodku, już dzisiaj zapraszamy na przyszły jubileuszowy rok 45-lecia ośrodka i 85-lecia Hufca ZHP Lubliniec. Dziękujemy władzom Miasta Olesno za pomoc w zorganizowaniu wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Równocześnie składamy serdeczne podziękowania rodzicom dzieci, które uczestniczyły w półkoloniach organizowanych przy finansowym wsparciu Burmistrza Miasta Lubliniec. Dzięki wsparciu władz miasta Lublińca mogliśmy nieodpłatnie udostępnić nasze kąpielisko dla mieszkańców naszego miasta. Wszystkim, którzy docenili naszą pracę i pomagali przy realizacji naszych planów dziękujemy. Specjalne podziękowania kierujemy do instruktorów i harcerzy Hufca ZHP Lubliniec za wielki trud włożony w bezpieczną organizację HAL i NAL 2011.

Odbył się obóz hufcowy na Dzikim Cyplu

Dwa tygodnie przebywali ze sobą Indianie z różnych plemion, kowboje i do tego harcerze lubiący militarne wyzwania. Byli z Lublińca, Bzinicy, Koszęcina, Kalet, Woźnik i innych miejscowości hufca Lubliniec. Co z tego wynikło? Choć część opowiadają zdjęcia w galerii, ale tylko uczestnicy znają prawdę. Wiele wspólnych zabaw, śpiewania, gier i ognisk, chrzty i śluby obozowe, koncerty i pokaz fireshow, katapulta i wypoczynek na basenie. Do tego piękny wystrój obozowiska samodzielnie zbudowany i 70 osobowa ekipa hufca Lubliniec pięknie prezentująca się na drugiej części jubileuszu 45-lecia szczepu Millenium. Te wszystkie wspomnienia pozostaną w nas na długo. Szczególnie gratuluję tym, którzy podczas obozu zdobyli sprawności oraz druhowi Krzysiowi, który złożył przyrzeczenie harcerskie i druhnie Iwonie, która podjęła zobowiązanie instruktorskie. Nasz Dziki Cypel pokazał, że nawet pochodząc z różnych środowisk, potrafimy się wspólnie dobrze bawić i współpracować. Oby to doświadczenie procentowało w naszych kontaktach przez cały rok.

Czuwaj!
phm.Katarzyna Łukawska-Pasternak

obozlato2011

Magia piramid

Duża grupa oleskich harcerzy jak co roku przybyła do Kokotka gdzie odbył się nasz obóz. Tym razem przenieśliśmy się w czasy starożytnego Egiptu, stąd nazwa obozu "Magia piramid". Spotkaliśmy różne bóstwa, pod patronatem których przebiegał każdy dzień. Jak na temat obozu przystało nie mogło zabraknąć przejażdżki na wielbłądzie, wyborów faraona czy ślubów w egipskim klimacie. W naszej pamięci na pewno pozostanie niezwykłe ognisko, w trakcie którego odbyło się przyrzeczenie, powołanie zastępów oraz gromady w Gorzowie oraz nadanie  funkcji. Był to bardzo ważny dzień w historii naszego szczepu. Harcerze w trakcie obozu nie tylko poszerzali swoją wiedzę na temat starożytności ale mogli wykazać się także w innych dziedzinach m. in.  W trakcie budowy bramy czy w czasie zajęć z pierwszej pomocy, terenoznawstwa.  Już teraz czekamy z niecierpliwością na kolejny obóz.

pwd. Marta Bebłot

magiapiramid2011

Półkolonie

W czerwcu i lipcu odbyły się trzy pięciodniowe turnusy półkolonii dla dzieci z Lublińca. Prawie stu uczestników miało okazję przeżyć kokotkowe przygody. Podróżowali w wehikule czasu, przenieśli się w świat kilku bajek lub zdobywali piracki skarb. Kadra harcerska przygotowała wiele atrakcji na każdy dzień, by dla każdego znalazło się coś miłego. Oprócz licznych pląsów, zabaw, piosenek dzieci mogły poznać tajemnicze znaki patrolowe, pomóc Bobowi Budowniczemu zbudować dom, czy odczytać szyfrowane pirackie wiadomości. A upalne dni przetrwano dzięki orzeźwiającej wodzie w basenie.

Za każdym razem pozostały uśmiechy na twarzach i miłe wspomnienia :)

Ananas

kolonie2011