IV Zlot Chorągwi Ślaskiej 2013

7 września 2013r. reprezentacja Hufca Lubliniec uczestniczyła w IV Zlocie Chorągwi Śląskiej, który odbył się w Chorzowie i Katowicach. W imprezie wzięło udział 900 harcerzy, harcerek i zuchów. Wśród lublinieckiej reprezentacji najliczniej reprezentowana była drużyna "Tropicieli przygód" (działająca ówcześnie przy Zespole Szkół im. Edyty Stein). Do południa nasi harcerze i harcerki wzięli udział w biegu patrolowym „ Od tradycji Q nowoczesności”, a także mogli postrzelać z łuków, wspinać się na ściance, zjeżdżać na linie czy układać gwarowe memory.

Po poobiednim odpoczynku wszyscy udali się pod Wieżę Spadochronową w Parku im. T. Kościuszki, gdzie odbyła się polowa msza święta, a następnie wszyscy przemaszerowali pod pomnik Harcerek i Harcerzy Ślaskich na Katowickim Rynku, gdzie miał miejsce uroczysty apel upamiętniający bohaterską śmierć harcerek i harcerzy śląskich podczas II Wojny Światowej

zlotchoragwi2012ede
zlotchoragwi2012ede23