HOTHarcerska Odznaka Turystyczna
„Śladami harcerzy Hufca Lubliniec 1923-1939”

Opracowanie:
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Koło Lubliniec - Kazimierz Bromer
Komisja Historyczna Hufca ZHP Lubliniec im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty - pwd. Bartłomiej Zbączyniak

I   Postanowienia ogólne

1. Celem ustanowienia odznaki jest zapoznanie zuchów, harcerzy, turystów i krajoznawców z postaciami i miejscami związanymi z działalnością Hufca ZHP Lubliniec w latach 1922-1939.
  2. Odznaka jest dwustopniowa:
    - Stopień: miasto Lubliniec (kolor żółty)
    - Stopień: okolice Lublińca (kolor czerwony)
  3. Odznakę można zdobywać równocześnie z innymi odznakami PTTK podczas wycieczek indywidualnych lub grupowych.
  4. Okres zdobywania odznaki jest dowolny.

II   Warunki zdobywania odznaki

1. Ubiegający się o odznakę powinien udokumentować swoją obecność w poszczególnych miejscach i obiektach, wykonując zdjęcia, na których poza obiektem będzie także osoba zdobywająca odznakę.
  2. Zdjęcia te należy zamieścić w książeczce potwierdzeń jak do OTP lub KOT, lub w książeczce, kronice wg. własnego wzoru, ewentualnie dokumencie w formacie pdf.
  3. Weryfikację zgłoszeń prowadzi Komisja Historyczna Hufca ZHP Lubliniec im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty, e-mail: hot.lubliniec@gmail.com
  4. Opłata za odznakę wynosi – 5 zł (odznaka, plus kolorowe zaświadczenie)

HOT – Stopień I
Miasto Lubliniec