Historia Hufca Lubliniec

Harcerstwo to nie jest coś, co się umie, ale to jest coś czym się jest.

Harcerska Akcja Letnia - Kokotek 2014

Coco 2014 i obozowe ognisko

Wakacje trwają, a co za tym idzie - Kokotek wciąż tętni życiem, a atrakcji dla wypoczywających tu zuchów i harcerzy nie brakuje. W ostatnich dniach odbyły się m.in. konkurs piosenki CocoFestiwal oraz ognisko, w którym udział wzięły kolonie zuchowe i obozy harcerskie przebywające na ośrodku. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć ze wspomnianych wydarzeń!

Festiwal Piosenki - Coco 2014
coco2014
Ognisko obozowe
ognisko2014oboz


Radiostacja znowu nadaje...

W tym roku, po wielu latach przerwy, z naszej radiostacji udało się wykonać około 60 łączności. Jest to zasługą naszego druha seniora - Karola Wengra, który tego lata -  pod swoim znakiem DL3AU - nadawał z Kokotka, za co jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni. Przypomnijmy, że przez prawie 30 lat (do 1998r.) z Kokotka płynął sygnał SP9 ZAK, nadawany przez współzałożyciela OH w Kokotku, wieloletniego komendanta hufca - druha Mariana Ożarowskiego.

karolwenger2014a
karolwenger2014b


Harcerze w Kokotku uczcili pamięć powstańców

W dniu 1 sierpnia br w Ośrodku Harcerskim "Kokotek", odbył się uroczysty apel zgrupowania obozów z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Po odśpiewaniu Hymnu ZHP i odczytaniu specjalnego rozkazu, Komendantki Hufca, harcerze przeszli na amfiteatr. Tam w scenografii przybliżającej to wydarzenie harcerki i harcerze oraz prowadzący inscenizację dh Radek przedstawili losy harcerzy roznoszących listy w ramach Harcerskiej Poczty Powstańczej, oraz odczytali wzruszające fragmenty ich listów do bliskich, opowiadające o walce, poświęceniu i miłości do Ojczyzny. Następnie minutą ciszy uczczono ich bohaterską służbę. Wzruszenia nie kryli ani widzowie, ani aktorzy. Po zakończeniu obozy rozeszły się na miejsca zakwaterowania w milczeniu, rozmyślając nad bohaterską historia naszych Szaroszeregowych poprzedników, których staramy się naśladować.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kokotekpowst2014

Kokotkowa Olimpiada

W promieniach wakacyjnego słońca, 6 sierpnia przebywające na naszym Ośrodku Harcerskim "Kokotek" zuchy i harcerze z Krakowa i Lublińca razem z półkoloniami brały udział w Wielkiej Kokotkowej Olimpiadzie, organizowanej wspólnie razem z krakowską kadrą. Od rana do obiadu można było wziąć udział w konkurencjach indywidualnych, a o godz. 16.00 odbyły się mecze siatkówki klasycznej, wodnej, piłki nożnej oraz dwóch ogni. Wszyscy uczestnicy świetnie bawili się w duchu "fair play", a wieczorem wzięli udział w podsumowującej dyskotece. Po tak aktywnym dniu, cały Kokotek, zarówno zuchy jak i harcerze wieczorem poszli spać z uśmiechem na ustach, zmęczeni i szczęśliwi.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
olimpiadaharc2014

Sweet Lips zagrali w Kokotku

Pod wieczór, 23 lipca w środę, w naszym Ośrodku Harcerskim "Kokotek" miał miejsce koncert zespołu "SweetLips" z okazji urodzin jednego z lublinieckich harcerzy, oraz jednocześnie członka tego zespołu, Igora Chmielowskiego. Grali głównie muzykę Hard Rock. Można było usłyszeć takie utwory jak "Paradise City" oraz "Don't Cry" od "Guns'n Rosses". Wrażenia były bardzo pozytywne. Bawiły się nawet najmłodsze zuchy z Warszawy i Lublińca, oraz osoby spoza ośrodka. Koncert zakończył się przed 22.00, a uczestnicy bardzo zadowoleni, na pewno będą mieli ochotę, na powtórkę.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
sweetlips2014

Harcerski Basen

Od początku wakacji piękna słoneczna pogoda. Gdzie wtedy najlepiej wypocząć? Na naszym harcerskim basenie:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
basen2014rtyu
Wakacje się rozpoczęły - Kokotek 2014

Na początku lipca odwiedziliśmy z aparatem fotograficznym Ośrodek Harcerski w Kokotku

Zobaczcie co się tam działo:)
koktek2014serqe
Tydzień później:)
kokotek2014start2

Comporama 2014

Przez ostatni tydzień na naszym Ośrodku Harcerskim
przebywało prawie 700 Royal Rangersów:)


Kliknij poniżej by zobaczyć więcej zdjęć:)
rangers2014erdfrtg