Poświęcenie gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach 1929r.

5 maja 1929r. harcerze Hufca Lubliniec, wraz z gromadą wilczków (tak nazywano zuchów) uczestniczyli uroczystościach poświęcenia gmachu Urzędu Wojewódzkiego i Sejmu Śląskiego, które odbyło się w Katowicach. Jedną z główych postaci uczestniczacych w uroczystościach był prezydent RP - Ignacy Mościcki. Jak wspomina druh Muniak "Nasza Gromada Wilczat, w mundurkach stała na stopniach Teatru im. Stanisław Wyspiańskiego w rynku katowickim, tuż poniżej pana Prezydenta. Prawdopodobnie byliśmy jakąś "ważną" najmłodszą grupą, że zasłużyliśmy i to z Lublińca, a nie Katowic na takie wyróżnienie."

Niestety nie zachowało się zdjęcie z tego spotkania. Za to część Gromady Wiczków, która wyjechała do Katowic, kilka dni wcześniej została uwieczniona na zdjęciu, wykonanym w sali gimnastycznej szkoły powszechnej w Lublińcu.

12wilczki20161

Na pierwszym planie w mundurkach(który stanowił sweter i chusta harcerska) Wilczki. Wśród nich: Bogusław Muniak (6 od lewej), Jan Muniak (4 od lewej). Wśród zuchów siedzi ich drużynowy - Drozdowski Jan. Po lewej stronie stoi Jan Bernard Handy instruktor harcerski, następnie w mundurze członek Koła Przyjaciół Harcerstwa - kpt. Bożejko, pośrodku stoi kierownik szkoły powszechnej - Jakub Bazarnik. Jest także ówczesny zuchmistrz Hufca - druh Stanisław Wojciechowski stoi trzeci od prawej)