Zima na wesoło - otwarcie wyciągu narciarskiego w Kokotku

Na początku lat 80-tych ówczesny proboszcz parafii w Kokotku - ksiądz Ludwik Konieczny, zabiegał u władz miasta Lublińca, by wspomogły go w budowie stoku narciarskiego w Kokotku.

ksiadzkonieczny2017ty
ksiądz Ludwik Konieczny podczas jubileuszu 60-lecia kapłaństwa

Dzięki aktywności miasta, proboszcza oraz mieszkańców Kokotka, udało się taki stok stworzyć. Wycięto drzewa, wybudowano na szczycie małą skocznię, pociągnieto prąd a nawet podniesiono wysokość górki o ponad 10 metrów, nadsypując ją. Wreszcie wybudowano wyciąg, który został nazwany "Monte Kotino", a w późniejszych latach - "Górki". W kolejnych latach stok został także oświetlony. Dzięki ciągłej opiece księdza Ludwika, ze stoku co roku korzystali mieszkańcy Kokotka, Lublińca, a także harcerze. Paradoksalnie w 30-tą rocznicę powstania wyciągu, odcięto prąd i wyciąg stanął.

wpso2016ty7u8gt
Stok w Kokotku - w roku 2000 i 2001r

Harcerze na stoku w 2010r.

19 stycznia 1985r. w Kokotku, została zorganizowana impreza zatytułowana "Zima na wesoło". Zainaugurowała ona otwarcie nowo wybudowanego wyciągu narciarskiego na górce w Kokotku.

kokoekgork1

Wśród głównych organizatorów imprezy - znalazł się druh Marian Ożarowski (nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu).

kokoekgork12

12gorkalubliniec2017rtgyh

Patronat nad imprezą objęły władze miejskie, fundując Puchar Naczelnika Miasta. Zdobycie pucharu nie było łatwe, by go zdobyć młodzi sportowcy musieli startować w różnych konkurencjach, takich jak, bieg narciarski, slalom czy skoki ze specjalnie przygotowanej skoczni.

kokoekgork123

kokoekgork1234

12górkazawody2017tgyhj

Główną nagrodę, czyli Puchar zdobyli uczniowie SP nr 1 w Lublińcu. Po zakończonych zawodach, na wszystkich czekało ognisko i pyszny bigos.

kokoekgork12345

kokoekgork123456