Stanica 1972-1975
Od 1971 do 1975r. nie przybył na Stanicy żaden nowy obiekt. Warto zauważyć, że w tym czasie - nieetatowym kierownikiem (gospodarzem) Ośrodka w Kokotku zostaje druh Marian Ożarowski, który komendę Hufca Lubliniec - przekazuje druhowi Henrykowi Pietrkowi (1969r).
W maju 1972r. Hufiec organizuje Manewry Techniczno Obronne, w których bierze udział prawie 400 uczestników. W ich organizacji wspierają harcerzy - żołnierze oraz LOK. Trasa złożona z 8 punktów wśród których są: samoobrona, łączność, terenoznawstwo, ruch drogowy czy samarytanka - biegnie od mostu na Małej Panwi, poprzez Potempę, do Żyłki i kończy się na terenie Stanicy.
Mapka Manewrów Techniczno Obronnych w 1972r.
W 1972r. po raz kolejny Kokotek gości dzieci z NRD (okręg Cottbus), które są wychowankami domów dziecka. Podobnie jak w ubiegłych latach - stanica lubliniecka staje się miejscem, gdzie spotykają się uczestnicy Akcji "Rodło". Tym razem są to warsztaty dziennikarskie. Wreszcie poza 400 osobami z powiatu, które spędzają tutaj lato, szkoli się grupa 40 krótkofalowców z Chorągwi Wrocławskiej.
Tego lata, po raz pierwszy od 1967r. harcerze Hufca Lubliniec wyjeżdżają na obóz poza Kokotek. Miejscem ich obozowania staje się Harcerska Baza Obozowa "Morena" powstała tego lata - przy Jaśkowej Dolinie w Gdańsku.
Baza Harcerska Morena - Gdańsk Wrzeszcz
Harcerze Hufca Lubliniec na obozie w Gdańsku,
członkowie zastępu "Emeryci"
1 lipca 1973r. w OH w Kokotku rozpoczął się Obóz Kursu Drużynowych Zuchów i Harcerzy. W Obozie wzięło udział 37 harcerzy, którymi opiekowała się kadra w składzie: Joachim Kurpierz (komendant), Maria Hoffman (z-ca komendanta), Janusz Pyka (oboźny), Bogusław Widera (instruktor programowy) oraz Janusz Wójcik.
Kadra kursu - Kokotek 1973r.
Zastep harcerek uczestniczących w kursie w 1973r.
W 1973r. podczas obozowego lata na terenie tzw. "lasku cygańskiego" - stacjonuje Sztab Chorągwiany akcji "Rodło" wraz z 50 osobową drużyną sztabową. Po raz kolejny Stanica gości młodzież z NRD, która wypoczywa tutaj przez 3 tygodnie (190 osób).
Poza harcerzami z Lublińca, których tego roku odwiedza na Ośrodku medalista Olimpiady z Monachium - reprezentant Polski - piłkarz Zygmunt Anczok,
Zygmunt Anczok na Stanicy w Kokotku w 1973r.
na Stanicy - Akcję Nieobozowego Lata przeprowadza Hufiec Olesno.
Obóz harcerski w Kokotku - latem 1973r.
Także i w tym roku harcerze Hufca Lubliniec - wyjeżdżają do Gdańska na "Morenę".
Harcerze i harcerki z Lublińca na akcji "Morena" w 1973r.
Obóz w Gdański - wizytuje druh Marian Ożarowski
Rok 1974r. rozpoczął się dla naszej harcerskiej Stanicy w maju, kiedy to do Kokotka z okazji II edycji Zlotu "Po prostu Serce" zjechały dzieci z Domów Dziecka województwa śląskiego. Imprezę organizowała redakcja katowickiej gazety "Wieczór" oraz Komenda Chorągwi ZHP w Katowicach.
II Zlot "Po prostu serce" - Stanica Kokotkowa - maj 1974r.
Podczas tego wydarzenia na amfiteatrze kokockim wystąpił - Harcerski Zespół Artystyczni "Słoneczni" - Katowickiej Chorągwi ZHP, pod kierownictwem druha Edwarda Sośnierza. Najwyraźniej zespołowi się tak spodobało - że wypoczywali tutaj podczas lata, na swoim harcerskim obozie.
Zespół "Słoneczni" - 1974r. Kokotek
Lato 1974r. na Stanicy w Kokotku - to ponad 400 uczestników obozu wypoczynkowego, stanicy NAL, a także kursu drużynowych zuchowych. Jest to także kolejny rok, gdy Kokotek gości - dzieci z domów dziecka z NRD.