Szlakiem Powstańców Wielkopolskich 2020

14 lutego 2020r. - zastęp starszoharcerski 17 DH Laeta Silva - wybrał się do Nowych Skalmierzyc na XIV Rajdo-biwak "Szlakiem Powstańców Wielkopolskich".

szczeplubliniecielko2020a2a256

Tak ten wyjazd wspomina druhna Klaudia Chmiel:

"Wyjazd trwał trzy dni do 16 lutego. Organizatorem imprezy był Szczep "Granica" im. Powstańców Wielkopolskich z Nowych Skalmierzyc należących do Hufca ZHP Kalisz.

szczeplubliniecielko2020a2a2

Wieczorem odbył się wieczorek poetycki, na którym każdy patrol musiał przedstawić wiersz pochwalny dla Niemieckiego Gubernatora Otta.

szczeplubliniecielko2020a2

Następnego dnia rozpoczęłą się gra terenowa, której celem było aresztowanie Gubernatora oraz wyzwolenie Wielkopolski. Zadanie były interesujące oraz pouczające. Przebyliśmy szkolenie i byliśmy gotowi na przeciwstawienie się wrogowi. Niestety nie zdążyliśmy go pojmać iż popełnił samobójstwo. Cały nasz patrol był pod wrażeniem zaangażowanie i wczucia się w tematykę nawet samych mieszkańców Nowych Skalmierzyce.

szczeplubliniecielko2020a2a2a3
szczeplubliniecielko2020a
szczeplubliniecielko2020a2a25

Atmosfera była niezwykła, poznaliśmy dużo nowych harcerzy, z którymi w wolnym czasie integrowaliśmy się. Tego samego wieczora wszystkie patrole wraz z organizatorami oraz przybyłymi gośćmi złożyli znicze pod pomnikiem powstańców wielkopolskich a następnie udaliśmy się od starego kina na galę rozdania statułetek Profili Paderewskiego.

szczeplubliniecielko2020

Byliśmy zaskoczeni kiedy dowiedliśmy się, że nasz patrol zdobył aż dwie nominacje w kategoriach "Łowcy informacji" oraz "Najuczciwsi z uczciwych". Możemy się pochwalić, że zdobyliśmy Profil Paderewskiego w kategorii "Łowcy informacji". Jesteśmy zadowoleni z całego wyjazdu i z pewnością za rok też tam przyjedziemy."

szczeplubliniecielko2020a2a2568

Na podstawie: