Manewry "Śladem hm. Natalii Jasińskiej"

Od lutego 2019r. III Szczep "Feniks" z Olesna, stara się o nadanie mu imienia wieloletniej komendantki Hufca Olesno - druhny hm. Natalii Jasińskiej. W ramach kampani bohater - Szczep zorganizował grę terenową, której bohaterką była właśnie druhna Natalia.

nataliajasinska2019rfrfgasas

Tak o całym pomyśle oraz manewrach opowiada szczepowa - druhna Olga Spychała: "Staramy się, aby dzieci z drużyn i gromad jak najwięcej wiedziały o postaci druhny Natalii, dlatego po skończonych cyklach zbiórek chcieliśmy sprawdzić ich wiedzę w praktyce.

rajdjasinskiej2019rfrfr

Co dokładnie harcerze spotkali na trasie? Lekcje geografii bo tego przedmiotu uczyła Natalia Jasińska, weszli do escape roomu gdzie aby się wydostać musieli rozwiązać kilka zagadek związanych z jej życiem.

rajdjasinskiej2019rfrfr2

Jedno z zadań było natury quasi kryminalnej:)

rajdjasinskiej2019rfrfr23

Przez całą trasę patrolom - towarzyszył quiz z pytaniami harcerskimi o Hufiec i Szczep. Na pewno nikt się podczas zabawy nie nudził, a mam nadzieję że wiedza zdobyta w ten spoób utrwali się na długo."

rajdjasinskiej2019rfrfr234

Wspomnienia - druhna Olga Spychała